Aktualności

Spójrz na tabelę - Głowienka na czele.

• autor: juniorzylks, 2010-09-18 17:04

Juniorzy: LKS Głowienka - Zorza Łęki Dukielskie 8:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Guzik' 15  2:0 Majkut' 25 (wolny)  3:0 R. Frydrych' 40 (głową)  4:0 Kustroń' 47  5:0 Kubit' 50 (wolny)  6:0 Kustroń' 61  7:0 M. Matelowski' 70  8:0 Guzik' 83

Skład Głowienki: Ł. Frydrych - Kubit, Majkut, Krupa, Kozubal - Półchłopek (65 Florczak), R. Frydrych (46 S. Matelowski), Guzik, Frączek - M. Matelowski, Kustroń

Sędziowali Pelczarski, Belczyk. Widzów 40.

relacja w rozwinięciu

Wynik sam pokazuje, kto w tym meczu miał przewagę. Momentami goście próbowali zagrozić bramce Ł. Frydrycha, jednak ten był w dobrej dyspozycji. Głowienka objęła prowadzenie w 15 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu M. Matelowskiego z lewej strony, piłka trafiła do Guzika, a ten jeszcze przerzucił ją nad obrońcą i trafił do pustej bramki. 10 minut później gospodarze trafili po raz drugi, a egzekutorem bramki z rzutu wolnego z około 30 metrów był Majkut. Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy Głowienka strzeliła trzecią bramkę. Po wrzutce Frączka, doszła ona na 5 metr do niepilnowanego przez obrońców R. Frydrycha, a ten strzałem głową nie dał szans bramkarzowi. Druga połowa również dobrze zaczęła się dla miejscowych, najpierw do siatki trafił Kustroń, a 3 minuty później Kubit z rzutu wolnego. Ten pierwszy w 61 minucie trafił po raz szósty dla swojej drużyny, po dośrodkowaniu Guzika. Kilka minut później M. Matelowski mocnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza. Ósme trafienie dla gospodarzy zaliczył Guzik, który po podaniu Frączka, strzelił mocno z bliskiej odległości w krótki róg. W końcówce jeszcze Frączek próbował zdobyć bramkę, ale jego strzał sprzed pola karnego w fantastycznym stylu obronił bramkarz. Wynik byłby jeszcze wyższy, gdyby Frączek w 55 minucie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na S. Matelowskim.